De Bruyne e kalon Cityn në epërsi ndaj Dortmundit – video

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen e parë çeekfianle të Ligës së Kampionëve ndërmjet këtyre…

City i frikshëm ndaj Gladbahut, shënon dy gola brenda gjashtë minutave – video

Manchester City e ka nisur furishëm ndeshjen kundër skuadrës gjermane Borussia Munchengladbach. Skuadra e Pep Guardiolas ka krijuar një epërsi…

Manchester City me kontratë të re për De Bruynen

“Qytetasit” dëshirojnë ta mbajnë në skuadër yllin belg. Manchester City i ka ofruar një kontratë të re më të mirë,…

City shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Fulhamit – video

Manchester City ka shkuar në pushim ndërmjet dy pjesëve në ndeshjen kundër Fulhamit me epërsi prej dy golave. Vendasit kaluan…

De Bruyne pritet të nënshkruajë kontratë të re me Manchester City

Manchester City janë afër për të arritur marrëveshje me De Bruynen rreth nënshkrimit të kontratës së re, përcjell “Sky Sports…

De Bruyne konfirmon se është në bisedime me Cityn për të ardhmen e tij

Mesfushori i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, ka konfirmuar se është në bisedime me Manchester Cityn për rinovimin e kontratës…

Kevin de Bruyne pëson lëndim me Belgjikën

Kevin de Bruyne është rikthyer tek Manchester City pasi ka pësuar një lëndim me Kombëtaren e Belgjikës, konfirmon kjo e…

Carragher: De Bruyne menjëherë pas Messit dhe Ronaldos

Kevin De Bruyne është lojtari më i mirë në Premier Ligë dhe renditet i treti, menjëherë pas Lionel Messit dhe…