Kosova zhvillon sot ndeshjen e parë pa Challandes si trajner, përballet me Jordaninë

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Kombëtarja e Kosovës sot do ta zhvillojë ndeshjen miqësore kundër asaj të Jordanisë. Ky…

Kosovë-Jordani, “Dardanët” bëjnë thirrje të mbështetet kombëtarja

Të mërkurën, me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Kosova do të ballafaqohet me Jordaninë në…

​Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave triumfon ndaj Armenisë

Shumë raste të humbura për një fitore minimale, por gjithsesi të vlefshme të vashave të Kosovës përballë Armenisë, që në…

Reagojnë “Dardanët”: Suksese pasardhësit, falënderime trajnerit Challandes

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i…

​Kërkesa e “Dardanëve” për hapje totale të stadiumit, kjo është përgjigjja nga MKRS-ja

Kombëtarja e Kosovës nesër nga ora 20:45 do të ballafaqohet me Gjeorgjinë në stadiumin “Fadil Vokri” në Prishtinë, ndeshje kjo…

Berisha tregon se sa do të jetë numri i tifozëve shqiptarë në ndeshjen Suedi-Kosovë

Me fillim nga ora 18:00 Suedia e pret Kosovën në ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin…

“Dardanët” kërkojnë 100% të kapacitetit në “Fadil Vokrri” për ndeshjen kundër Gjeorgjisë

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të muajit tetor pas tre ditësh, ku si vendas në stadiumin “Fadil Vokrri”…

​Sfidat ndaj Suedisë e Gjeorgjisë, optimizëm që “dardanët” të marrin 4 pikë

Paraqitjet e mira ndaj Greqisë dhe Spanjës kanë bërë që të rriten pritshmëritë ndaj Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet…

Aliti me mesazh për “Dardanët” para ndeshjes me Suedinë

Pas seancës stërvitore të Kombëtares së Kosovës, mbrojtësi Fidan Aliti kishte një mesazh drejt tifo-grupit “Dardanët”. Kosova sot zhvilloi seancën…

Shala dhe Hadërgjonaj shprehen të bindur se mund ta befasojnë Suedinë

Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar me stërvitje në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë, të cilat zhvillohen…
error: