PSD aksion para KEDS-it, Molliqaj: Qeveria po i jep para me thasë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj ka thënë se Qeveria e Kosovës po i detyron qytetarët që të paguajnë…

PSD-ja shpërndanë kartëmonedha false dhe vendosin një “çek” prej 20 milionë euro tek KEDS-i

Aktivistët e PSD-së kanë mbajtur një aksion para objektit të KEDS. Aty ata kanë shpërndarë kartëmonedha false në vlerë 500…

Molliqaj: Paaftësi dhe paranojë, institucionet që qeverisen nga VV janë të mbyllura

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Daradan Molliqaj thotë se institucionet që qeverisen nga Vetëvendosje janë të mbyllura meqë sipas tij…

Arrestohet Dardan Molliqaj

Dy aktivistë të Partisë Socialdemokrate (PSD) arritën që të hynë dhe ta pengojnë konferencën për medie që po mbante Kryetarja…

PSD nuk merr pjesë në zgjedhjet lokale

Partia Socialdemokrate e drejtuar nga Dardan Molliqaj ka vendosur që të mos marrë pjesë në zgjedhjet lokale që pritet të…

PSD quan “zhvatës” qeverinë Kurti, arrestohet Dardan Molliqaj dhe aktivistë të tjerë

Në makinat zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë, zyrtarë të PSD-së kanë ngjitur tiketa me mbishkrimin “zhvatës”. Këta të fundit e…

PSD vë mbishkrimin “Zhvatësi” në veturat zyrtare, arrestohet Molliqaj, Krasniqi e Nushi

Partia Socialdemokrate (PSD) ndërmori një aksion mesditën e sotme në hapësirat pranë ndërtesës së qeverisë, saktësisht te ish-objekti i “Rilindjes”…

​Aksioni i PSD-së te Qeveria përfundon me arrestime e përplasje me policët

Pesë aktivistë të Partisë Socialdemokrate janë arrestuar pas aksionit që të njëjtët kanë pasur tek Qeveria e Kosovës. Arrestimi i…

Molliqaj: Kurti nuk pranon të ketë zëvendësim, kjo është mendësia e vjetër e tij

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj ka thënë se slogani “Krejt dhe Drejt”, vjen pas një qeverie të dështuar.…

PSD kërkon që marrëveshjet e fundit me Serbinë të bëhen publike

Partia Socialdemokrate sot kërkoi që të dihet përmbajtja e dy marrëveshjeve të fundit të nënshkruara me Serbinë, ajo për për…