PSD do të ftojë në takim partitë opozitare: Rezistencë të përbashkët kundër shtrenjtimit të rrymës

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar komentet e saj në ZRrE në lidhje me propozimin e saj për shtrenjtimin e energjisë elektrike.…

Molliqaj sqarohet për incidentin me policinë: Përgjegjësia më takon mua

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka folur rreth incidentit me policinë e Kosovës në protestën kundër shtrenjtimit të…

​Molliqaj paralajmëron aksione dhe protesta të tjera

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, një ditë pas protestës, ka kërkuar që të dëgjohet vullneti i qytetarëve dhe të kthehet…

​Sindikata e Policisë kërkon hetime ndaj Dardan Molliqajt

Sindikata e Policisë së Kosovës ka kërkuar që të merren masa ndaj kryetarit të Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, pasi shihet…

Protesta kundër shtrenjtimit të rrymës përmes FOTOGRAFIVE

Qindra qytetarë iu bashkuan protestës së Partisë Socialdemokrate (PSD). “Ju e rrisni çmimin, ne rezistencën” , “Ndryshimi i madh veç…

Protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës, PSD: Propozimi i ZRrE-së nuk do të kalojë

“Lypëm dritë, gjetëm terr”, “Albin mashtruesi”, “Ndryshimi i madh veç në faturë të rrymës”, “Krejt dhe shtrenjtë”, janë disa nga…

Protestohet sot kundër shtrenjtimit të rrymës

Edhe sot me të filluar nga ora 14:00, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të protestohet kundër shtrenjtimit të…

​Molliqaj: Partitë opozitare e kanë shterur kundërshtimin parlamentar, t’i bashkohen protestës së nesërme

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka deklaruar se tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK e kanë shterur…

Molliqaj fton partitë opozitare t’i bashkohen protestës kundër shtrenjtimit të rrymës

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, sërish i ka ftuar tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK t’i bashkohet…