PSD dorëzon kallëzim penal ndaj kryeministrit, Molliqaj: Synimi i Kurtit që të përbaltë veteranin

Partia Socialdemokrate (PSD) ka dorëzuar kallëzim penal ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për rastin e deklarimit të tij si…

​Molliqaj nga Prekazi kujton Thaçin, Veselin, Selimini e Krasniqin: Lirinë e fituam, ajo nuk erdhi nga jashtë

Në 24-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), PSD e udhëhequr nga Dardan Molliqaj shkuan në Prekaz për…

Molliqaj për çmimin e rrymës: Protesta jonë shfaqi mashtrimin e tyre

Kryetari i Partisë Socialdemokrate Dardan Molliqaj tha se protesta te zyrat e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë pati efekt, e…

​Lirohet Dardan Molliqaj

Është liruar kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj dhe disa aktivistë të tjerë të cilët u arrestuan në protestën e…

​Lëndohen katër policë në aksionin e PSD-së tek ZRRE-ja

Katër zyrtarë policorë thuhet të kenë pësuar lëndime gjatë protestës së Partisë Socialdemokrate (PSD) që ndodhi të hënën brenda objektit…

PSD kërkon lirimin e aktivistëve, gjashtë prej tyre u dërguan në mbajtje për 48 orë

Përfaqësues të Partisë Socialdemokrate kanë njoftuar se nga 13 aktivistë të arrestuar, 6 prej tyre, përfshirë edhe kryetarin e kësaj…

​Nga përplasjet deri tek arrestimi i aktivistëve të PSD-së

Për të kundërshtuar ngritjen e tarifave të energjisë elektrike dhe për të kërkuar publikimin e vendimit të Zyrës së Rregullatorit…

Policia ndërhynë tek protesta e PSD-së në ZRRE, arrestohet Molliqaj dhe të tjerët

Tashmë tek protesta e PSD-së që po mbanë brenda zyrave të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), kanë ndërhyrë edhe…

PSD ia ndalë rrymën ZRrE-së, Fejzullahu: S’po fshehim asgjë

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj është përplasur me një zyrtarë të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), pasi aktivistët e…