Gjermania, Danimarka e Norvegjia do të dërgojnë obus të blinduar sllovakë në Ukrainë

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Christine Lambrecht njoftoi dërgimin në Ukrainë të 16 obusve vetëlëvizës të blinduara të prodhuara në Sllovaki…

Rezultatet në Ligën e Kombeve/Franca mposht Austrinë, Danimarka pëson humbje nga Kroacia

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Dy super gola të shpejtë mes Kroacisë dhe Danimarkës – video

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen tejet interesante mes Kombëtares së Kroacisë dhe asaj të Danimarkës. Fillimisht,…

Kroacia kalon në epërsi kundër Danimarkës – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen tejet interesante mes Kroacisë dhe Danimarkës, ku nikoqirët kanë gjetur golin e epërsisë të…

Dueli i kryesuesve të grupit mes Kroacisë e Danimarkës: Formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante mes Kombëtares së Kroacisë dhe asaj të…

Danimarka bëhet vendi i parë që kompenson humbjet e shkaktuara nga ndryshimet klimatike

Danimarka premtoi 13 milionë dollarë sot për vendet e zhvillimit që pësuan humbje të shkaktuara nga çrregullimet e klimës, duke…

Danimarka: Marrëveshja me Kosovën për burgjet është në fuqi

Ministria e Drejtësisë së Danimarkës ka konfirmuar se marrëveshja me Kosovën për burgjet është ende në fuqi. Në një përgjigje…

​Ben Wallace: Pushtimi i Ukrainës ka dështuar, rusët po pësojnë humbje të mëdha

Sekretari britanik i Mbrojtjes ka thënë se Vladimir Putin tani nuk ka gjasa të ketë sukses në pushtimin e Ukrainës.…

Danimarka dërgon instruktorë në Britani për të trajnuar ushtarët ukrainas

Danimarka ka njoftuar se do të dërgojë 130 instruktorë ushtarakë në Britaninë e Madhe për të trajnuar anëtarët e ushtrisë…

Kosova pëson humbje nga Danimarka, kjo e fundit e mbyll ndeshjen në epërsi të thellë

Ka përfunduar ndeshja mes Kombëtares së Danimarkës dhe asaj të Kosovës, ku kjo e fundit ka pësuar humbje të thellë…