Danimarka kryeson Grupin F, ja renditja tabelare

Danimarka është kombëtarja e vetme në fazën kualifikuese për botërorin “Katari 2022” që ende nuk ka pësuar gol dhe ka…

Danimarka njofton heqjen totale të kufizimeve

​Falë mbulimit të konsiderueshëm të vaksinimit, kufizimet ende në fuqi në Danimarkë kundër COVID-19 do të hiqen duke filluarnga 10…

Eriksen: Falemnderit që ma shpëtuat jetën

Gjatë ndeshjes së Danimarkës kundër Finlandës në Euro 2020, Christian Eriksen pësoi një arrest kardiak dhe u rrëzua në fushë,…

Ky është formacioni më i mirë i Euro 2020

Pas përfundimit të Kampionatit Evropian Euro 2020, në të cilin triumfues ishte Kombëtarja e Italisë, tanimë është bërë publike edhe…

Itali – Angli do të jetë finalja e Euro 2020

Do të jetë Anglia kundërshtari i Italisë në finalen e Kampionatit Evropian Euro 2020 pasi ata kanë triumfuar ndaj Danimarkës…

15 minuta e ndajnë Anglinë nga finalja e madhe kundër Italisë

Anglia dhe Danimarka do t’i zhvillojnë vetëm edhe 15 minuta lojë në Wembley nga ku edhe do të mësohet rivali…

Penallti në ndeshjen Angli – Danimarkë, ndryshon rezultati – video

Anglia ka kaluar në epërsi ndaj Danimarkës në 15 minutëshin e parë të vazhdimeve. Në minutën e 104\ u akordua…

Danimarka nuk e lëshon Anglinë, ndeshja shkon në vazhdime

Nuk ka fitues në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Danimarkës pas 90 minutave…

​Nis ndeshja Angli – Danimarkë, kush do ta sfidojë Italinë në finale

Ka filluar në stadiumin “Wembley” gjysmëfinalja e dytë e Kampionatit Evropian Euro 2022 ndërmjet Anglisë dhe Danimarkës. Ndeshja po zhvillohet…

Historiku i ndeshjeve Angli-Danimarkë

Sot zhvillohet gjysmëfinalja e dytë EURO 2020 në “Wembley” të Londrës, ku si vendase Anglia e pret Danimarkën. Fituesi përballet…