Hapet depoja e re e vaksinave në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës

Është hapur të premten depoja e re e vaksinave të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës. Ushtruesja e detyrës…

Hapet depoja e re e vaksinave të IKShPK-së

Është hapur depoja e re e vaksinave të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës. Ushtruesja e detyrës së ministres…

Gexha-Bunjaku: Në vendin tonë, sëmundjet e rralla deri vonë kanë qenë koncept i njohur vetëm për pacientët

U.D Ministrja e Shëndetësisë, Dr. Dafina Gexha- Bunjaku dhe Sekretari i përgjithshëm, Dr. Naim Bardiqi morën pjesë në Simpoziumin për…

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi: Gjatë këtij viti dhe vitit të ardhshëm vijnë profesionistët e parë nga mërgata

Nën kryesimin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është mbajtur mbrëmë takimi i katërt i Komisionit Ekzekutiv për…

Kurti takon Rifat Latifin pas dorëheqjes, Dafina Gexha-Bunjaku caktohet ushtruese e detyrës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ish- ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi, i cili dje ka…