Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Ky kal vlen më shumë se Messi e Ronaldo së bashku dhe kjo është arsyeja

Çmimi i lojtarëve të futbollit në treg ndryshon me kalimin e kohës, kjo është arsyeja pse shumë nga yjet e…

Ronaldo para ndeshjes me Porton: Nisemi në rrugën drejt finales

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo shpreson që ndeshja kundër FC Portos të jetë fillimi i një ecjeje të gjatë deri…

Cristiano Ronaldo feston datëlindjen e 36-të

Sot feston datëlindjen njëri prej yjeve më të mëdha në historinë e futbollit Cristiano Ronaldo, i cili ka mbushur 36-vjeç.…

Ronaldo barazon rezultatin ndaj Interit – video

Cristiano Ronaldo ka barazuar rezultatin ndaj Interit në 1-1. Sumuesi portugez e ktheu nje gol një penallti të akorduar në…

Cristiano Ronaldo, golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave

Cristiano Ronaldo shënoi golin e tij të 760-të në karrierë gjatë Finales së Superkupës së Italisë duke u bërë golashënuesi…

Statistika e rrallë dhe e vetme që i bashkon Ronaldon dhe Ibrahimoviç-in

Zlatan Ibrahimovic dhe Cristiano Ronaldo janë dy prej sulmuesve më të mirë që luajnë sot në kampionatin italian të futbollit.…

Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë hapur të dy në lidhje me mbrojtësit më të vështirë me të cilët janë…

Italianët të habitur: Cristiano s’ka pse të vetizolohet, dhe ne duhet ta bëjmë

Gazzetta dello Sport shkruan se futbollisti i Juventusit, Cristiano Ronaldo do t’i kalojë Krishtlindjet në Dubai. Sidoqoftë, ai nuk do…

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin “Golden Foot” sot, ndërsa Andrea Agnelli është nderuar me çmimin “Golden Foot Prestige.” Ronaldo u…

Ronaldo sërish në skenë, Barcelona 0-3 Juventus – video

Barcelona po duket një rival shumë i lehtë sonte për Juventusin pasi tashmë epërsia e italianëve kundrejt spanjollëve ka shkuar…
error: