Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

6 të vdekur me COVID në Kosovë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, janë testuar…

10 viktima dhe 166 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 049 testime për Covid…

3.918 raste infektimi dhe 85 të vdekur nga COVID-19 në Kroaci

​Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 85 viktima dhe 3 918 raste të reja me COVID-19. “Që…

Kisha Katolike holandeze anulon meshat e Krishtlindjes

​Kisha Katolike holandeze njoftoi sot anulimin e të gjitha meshave publike në prag të Krishtlindjes. “Mesha e Mesnatës së Krishtlindjes…

Dëshmia e pacientit të shëruar nga COVID, Ismail Luka i shpëtoi vdekjes falë mjekëve të Infektivit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndau sot një tjetër dëshmi të një pacienti të kuruar nga COVID, në Spitalin Infektiv…

Ushtria zvicerane përforcon spitalet e mbingarkuara

​Qeveria zvicerane njoftoi sot rritjen e përforcimit ushtarak për spitalet e mbingopura nga vala e dytë e COVID-19. Ushtria mund…

23 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 6 në gjendje të rëndë

23 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali bëjnë të ditur se 19 pacientë…

Mbyllen zyrat e Entit të Punësimit në Malishevë, një punëtor me Covid-19

Inspektorati i Komunës së Malishevës, ka mbyllur përkohësisht zyrat e Entit të Punësimit në Malishevë, deri në një vendim tjetër,…

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid-19

Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19, ka konfirmuar kombëtarja portugeze, përcjell KosovaPress. Ronaldo…

AstraZeneca rifillon testimet për një vaksinë antiCOVID-19

​Grupi farmaceutik britanik “AstraZeneca” rifilloi testimet në Britaninë e Madhe mbi një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri pas…
error: