​ShSKUK: 6 pacientë me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se 5 pacientë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19, ndërsa në trajtim…

​Mbi 805 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e dytë antiCOVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.777.085 doza të vaksinës antiCOVID-19. Sipas të dhënave…

Qytetarët për masat antiCOVID-19: Nëse e respektojmë ligjin ka me pas më pak vdekje dhe raste pozitive

Prej sot e deri më 4 shkurt qytetarëve iu lejohet qarkullimi vetëm deri në orën 22:00. Kjo është një ndër…

​740 raste aktive me COVID-19

Është rritur numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë. Aktualisht në vend janë 740 raste aktive me koronavirus, kjo…

​Skuadra e Serie-A njofton për katër raste me Covid-19

Pasi ka goditur fuqishëm Premier Ligën dhe La Ligën, pandemia Covid-19 ka filluar shtrirjen sërish edhe në kampionatin italian të…

​Dita Ndërkombëtare e Solidaritet Njerëzor

Më 20 dhjetor festohet Dita Ndërkombëtare e Solidaritetit Njerëzor për të rritur ndërgjegjësimin e publikut për rëndësinë e solidaritetit, veçanërisht…

4 raste pozitive me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë katër qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. sipas të dhënave të Institutit Kombëtar…

Vishaj: Omicron po prek më shumë meshkujt nën moshën 40 vjeç

Në Kosovë vazhdon të jetë situatë stabile me pandeminë COVID-19 dhe kjo ka reflektuar edhe në një gjendje më të…

Vetëm 17 shtretër në qendrën COVID në Drenas, fluks i madh i qytetarëve po kërkojnë trajtim

Janë vetëm 17 shtretër në Qendrën COVID-19 në Drenas, ndërkohë që vetëm gjatë një dite marrin shërbime 260 pacientë të…

Shtimi i numrit të pacientëve, vendosen edhe 80 shtretër në Mjekësinë Sportive

Menaxhmenti i SHSKUK-së, duke e parë situatën e krijuar dhe rritjen e ndjeshme të numrit të pacientëve të prekur me…