​Vetëm dy persona me COVID kanë shprehur vullnetin për të votuar në Gjilan

26 persona janë të infektuar me COVID-19 aktualisht në komunën e Gjilanit. Por prej tyre vetëm dy kanë shprehur vullnetin…

Dyshohet se falsifikoi testet për COVID, arrestohet mjeku specialist i biokimisë

Një mjek specialist i biokimisë është arrestuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë, nën dyshimet për falsifikim të testeve…

Terapia e re për COVID me antitrupat e lamës, shkencëtarët thonë se fillimet janë premtuese

Terapia kundër COVID-19 me origjinë nga lama Fifi tregoi “potencial domethënës” në fazën e hershme të studimit. Është një trajtim…

Ndalohen në Bërnjak dy persona me teste false COVID

Zyrtarë policorë, në Pikën e Kalimit Kufitar në Bërnjak, sot rreth orës 11:00, gjatë kontrollimit të dokumentacionit që kërkohet bazuar…

Nëse fëmija juaj kthehet nga shkolla me këto simptoma, mund të bëhet fjalë për COVID

Ndryshe nga variantet e kaluara që kanë anashkaluar fëmijët, varianti delta nuk zgjedh viktimat e tij, kështu që fëmijët nën…

3 të vdekur nga COVID sot në Shqipëri

Tre persona të tjerë kanë humbur jetën në Shqipëri si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë njofton se…

Studimi: Vaksinimi zvogëlon rrezikun e COVID-it afatgjatë

Vaksinimi i plotë kundër COVID-19 jo vetëm që zvogëlon rrezikun e infeksionit, por edhe nga një infeksion që kthehet në…

Ishte i prekur me COVID dhe po rrinte në restorant, policia e gjobit me 500 euro

Policia e Kosovës ka gjobitur me 500 euro qytetarin me inicialet B.H., i cili edhe pse i prekur me koronavirus,…

​Pesë të vdekur dhe 1.765 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 9.581 testime, 1.765…

Pse qytetarët e Kosovës hezitojnë të vaksinohen?

Më shumë se gjysma e të anketuarve (58.0%) konsiderojnë se vaksinimi duhet të jetë obligativ për të gjithë qytetarët e…