Gjakova me 7 të prekur nga COVID-19, rasti i ri familjar me dy të mëhershmit

Komuna e Gjakovës është e katërta në vend për numrin e të prekurve me virusin COVID-19. Sot është konfirmuar edhe…

Sllovenia ul pagat e deputetëve dhe ministrave, punëtorëve iu paguhet edhe marsi

Qeveria e Sllovenisë ka miratuar pakon e parë për të ndihmuar bizneset dhe punëtorët e sektorit privat dhe në të…

​Dy raste të reja me koronavirus, një në Gjakovë e tjetri në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi edhe për dy raste të reja me COVID-19 në vend, duke e…

Kush kujdestaron sot, ja lista e barnatoreve për të gjitha qytetet

Me vendim të qeverisë tashmë është kufizuar edhe veprimtaria e barnatoreve brenda orarit të caktuar 06:00-17:00. Por, sipas vendimit pas…

Kastrati: Nuk duhet të mendojmë që rreziku është i izoluar vetëm në Topanicë

Pas rastit të parë pozitiv me COVID-19 në Kamenciëm kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati, ka ftuar qytetarët që të…

Mbi 786 mijë të infektuar në gjithë botën me COVID-19

Ka shkuar në 37,820  numri i personave të vdekur si pasojë e koronavirusit në gjithë botën, ndërsa numri i të…

Trump: Kemi testuar mbi 1 milion amerikanë për COVID-19

Presidenti Donald Trump njoftoi se Shtetet e Bashkuara kanë kryer rreth 1 milion teste për koronavirus. Deklarata e Presidentit u…

COVID-19 mbyll shumë biznese në Mitrovicë

Shumë biznese në qytetin e Mitrovicës janë mbyllur, ndërsa ndërmarrjet kanë pësuar rënien më të madhe pothuajse që nga paslufta,…

Këshillohet larja e kartave bankare për të ndaluar përhapjen e koronavirusit

Një ekspert ka paralajmëruar se kartat bankare mund të jenë bartës të mikrobeve. Qeveria ka inkurajuar britanikët të lajnë duart…

COVID-19, njëri pacient po trajtohet në Intensiv

Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot më 30 mars 2020 janë duke u trajtuar 37 pacientë të prekur nga Covid-19.…