Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

OBSH: Rënia e rasteve të reja po ngadalësohet

​Numri global i rasteve të reja Covid-19 ra me 11% në 2,4 milion javën e kaluar, një normë më e…

Tre të vdekur dhe 461 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit është rritur numri i rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë. Sipas raportit të IKSHPK-së,…

BE synon krijimin e një certifikate globale të vaksinës COVID-19

​Zëvendëskryetari i Komisionit Europian, i ngarkuar për unionin e energjisë, Marosh Shefçoviç, bëri të ditur se Komisioni Europian është duke…

Michel: Kufizimet e udhëtimeve ende të nevojshme

​Mund të ketë akoma nevojë për masa kufizuese në udhëtimet jothelbësore për frenimin e përhapjes së virusit, ndërkohë që qarkullimi…

BE: Vaksinimi nuk duhet të jetë detyrim për të udhëtuar

​Me certifikatën e vaksinimit ne duam të kemi një qasje dixhitale europiane për përdorim mjekësor, deklaroi komisioneri europian për Drejtësinë,…

​26 qytetarë të Gjilanit të konfirmuar me COVID-19 janë në hospitalizim

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e nënkryetarit të Gjilanit, Arbër Ismajli, ka mbajtur takimin…

Ukraina i thotë “po” Astrazenecas

​Ukraina ka miratuar përdorimin e vaksinës së zhvilluar nga AstraZeneca kundër COVID-19. Në një deklaratë nga ministria e shëndetësisë, rikujtohet…

Gjermania zgjat kufizimet kufitare pavarësisht kundërshtimit nga KE

​Kufizimet e ashpra në kufijtë e Gjermanisë do të zgjaten edhe për tetë ditë të tjera, njoftoi sot një zëdhënës…

Holanda zgjat shtetrrethimin antiCOVID-19

​Qeveria holandeze njoftoi sot në mbrëmje një zgjatje deri më 15 mars të shtetrrethimit aktual në vend, një masë që…

​BE ultimatum vendeve anëtare për politikat kufitare: Zbusni menjëherë kufizimet

Ekzekutivi i Bashkimit Europian u ka shkruar gjashtë vendeve anëtare duke u kërkuar të zbusin menjëherë kufizimet e njëanshme kufitare,…
error: