Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Në Shqipëri janë paguar 52.350 persona nga paketa ekonomike

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve në Shqipëri, Delina Ibrahimaj, ka deklaruar se “deri ditën e sotme janë paguar 52 350…

Për bashkëtdhetarët dhe qytetarët e Kosovës, kjo është lista me numrat emergjent

Virusi COVID-19 është shpërndarë gjithandej nëpër botë dhe shtete të ndryshme kanë marrë masa të ndryshme për të ngadalësuar përhapjen…

82 persona me COVID-19 në veri të vendit, 5 të vdekur

Në veri të vendit gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona nga COVID-19, dhe dy të tjerë janë…

12 pacientë në oksigjeno-terapi një në gjendje kritike

Klinika Infektive e QKUK-së njofton se gjatë orëve të para të mëngjesit të datës 21. 04. 2020 në Mjekimin Intensiv…

Vdes pacientja shtatzënë nga COVID-19, shkon në 16 numri i të vdekurve në Kosovë

Pacienjta shtatzënë e prekur nga COVID-19 që ishte e shtruar në Klinikën Infektive ka vdekur mëngjesin e sotëm. Këtë lajm…

Malisheva edhe një ditë pa asnjë rast të ri me COVID-19

Edhe dje Malisheva e kaloi ditën pa asnjë rast të prekur me COVID-19, ndërsa nëntë mostrat e testuara gjatë 24…

Shqipëria do të shtyjë gjendjen e fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor

Qeveria e Shqipërisë ka kërkuar sot vazhdimin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri më 23 qershor për shkak të situatës së…

11 persona me COVID19 në gjendje të rëndë, 2 në mjekim intensiv

Njëmbëdhjetë pacientë me koronavirus janë në gjendje të rëndë, ndërsa dy prej tyre po trajtohen në kujdesin intensiv, një prej…

Nuk respektuan vendimin e Qeverisë, arrestohen 3 persona dhe procedohen 27

Tre persona janë arrestuar në rajonin e Prizrenit dhe 27 të tjerë janë ndaluar dhe shoqëruar në stacionin policorë për…

Qytetarët bashkëpunues me policinë në parandalimin e Covid-19

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka vizituar sot njësitet policore, të…
error: