Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Biden: Nuk është koha të ulim vigjilencën kundër COVID-19

​Presidenti amerikan, Joe Biden u bëri thirrje bashkëkombësve të tij që të vazhdojnë përpjekjet e tyre për të ndaluar epideminë…

Merkel: Duhen disa muaj për krijimin e certifikatës së vaksinave

​Do të duhen rreth tre muaj për të krijuar një certifikatë vaksinimi COVID-19, tha sot kancelarja gjermane Angela Merkel, pas…

Portugalia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme antiCOVID-19

​Portugalia ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme të vendosur për shkak të COVID-19 me dy javë të tjera, deri më 16…

BE: Ruajtje e kufizimeve të rrepta kundër varianteve të virusit

​Liderët e BE-së bënë thirrje sot për ruajtjen e kufizimeve të rrepta, ndërsa përshpejtojnë fushatat e vaksinimit, për t’u marrë…

Biden shfuqizon bllokimin e aplikantëve për “Green Card”

​Presidenti Joe Biden ka kthyer mbrapsht një seri urdhrash ekzekutivë të firmosur nga paraardhësi i tij Donald Trump, përfshirë atë…

Zbulohen 7 variante të reja të koronavirusit në SHBA

Mbikëqyrja e rritur ndërkombëtare mbi variantet e koronavirusit po nxjerr në dritë versione të tjera të pabotuara të virusit, por…

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

​Më shumë se 850 000 persona kanë vdekur në të gjithë Europën për shkak të COVID-19, njoftoi sot Organizata Botërore…

Rriten rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Itali

​Italia regjistroi sot rritje te ndjeshmme përsa i përket infektimeve, me 19 886 raste të reja në 24 orët e…

Francë, përkeqësohet situata si pasojë e COVID-19 – pritet ashpërsimi i masave

​Situata në luftën kundër COVId-19 po degradon në Francë dhe është shumë shqetësuese në dhjetëra rajone, deklaroi sot zëdhënësi i…

13 të vdekur dhe 725 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 3.342 testime për Covid-19 dhe prej tyre 725 kanë rezultuar…
error: