Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

101 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje më të rëndë

101 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 74…

Spanjë, karantinë e detyrueshme për latino-amerikanët dhe afrikanët

​Spanja zgjati sot deri në fillim të majit detyrimin për vendosjen në karantinë për të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në…

Interesim i madh i të moshuarve për t’u vaksinuar, tollovi në “1 Tetori”

Edhe sot po vijon vaksinimi në qendrën “1 Tetori”. Në këtë qendër deri në mesditë u vaksinuan 220 të moshuar.…

8 viktima dhe 498 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga Covid-19. Ndërsa 498 raste të reja janë regjistruar me…

Italia në fund të prillit fillon me lehtësimin e masave antiCovid

​Kryeministri italian Mario Draghi njoftoi një lehtësimin gradual të kufizimeve antiCOVID-19 duke filluar nga 26 prill. “Me vendimin e sotëm,…

Qeveria të subvencionojë eksportuesit, bilanci tregtar ende negativ

Përkundër trendit rritës të nivelit të eksportit të mallrave vendore në tregjet evropiane, Kosova vazhdon të ketë ende bilanc tregtar…

Mbi 1 mijë gjoba brenda ditës për shkelësit e masave antiCovid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit për mosrespektim të masave antiCovid ka gjobitur mbi 1…

Mbi 100 mijë kosovarë të infektuar me Covid-19

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë me Covid-19 janë infektuar 100 mijë e 655 persona. Prej tyre 2 mijë…

31 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 908 raste infektimi dhe 31 viktima nga COVID-19, sipas të…

Policia vazhdon patrullimet, apelon për respektim të masave antiCovid

Policia e Kosovës vazhdon të apelojë tek qytetarët për respektim të masave AntiCovid. Patrullat policore angazhohen gjithandej vendit në çdo…
error: