Familja nga Podujeva u infektua nga anëtarja e saj që punonte në Prishtinë

Pesë persona kanë rezultuar mbrëmë pozitiv me COVID-19 nga Komuna e Podujevës, e që gjendja shëndetësore e tyre është stabile.…

Një foshnje disamuajshe në mesin e 5 të prekurve me COVID-19 në Fushë Kosovë

Nga gjithsej 27 rastet e reja që mbrëmë u konfirmuar me COVID19, prej tyre 5 janë në komunën e Fushë-Kosovës.…

Bie qarkullimi i bizneseve për rreth 45%

Në Administratën Tatimore të Kosovës nuk është arritur të realizohet plani i të hyrave për periudhën janar-maj për shkak të…

Ndërron jetë një 88-vjeçar në Tiranë, bartës i koronavirusit por me disa sëmundje

Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte…

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 89 raste të reja dhe 7 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, nga 727 teste të realizuara, 89 persona kanë rezultuar pozitivë me…

Bizneseve iu kërkohen nga 22 euro për dezinfektimin e kamionëve në Vërmicë

Në pikën kufitare në Vërmicë maunat me mallra nuk po lejohen të hyjnë në Kosovë pa iu nënshtruar procedurave të…

KOMF: Fëmijët në gjendje të rëndë, nuk ka buxhet për shërbimet sociale

​Shumë fëmijë në Kosovë kanë mbetur pa shërbime sociale gjatë periudhës së pandemisë. Përhapja e koronavirusit, ka ndikuar që edhe…

Shqipëri, 6 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë identifikuar 6 raste pozitivë me COVID-19.…

Nuk ka vendim për shtyrje të serishme të afatit të pagesës së kësteve të kredive

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës sqaroi se nuk është marrë asnjë vendim i ri për shtyrje të serishme të…

Hapen plazhet, palestrat dhe kufijtë tokësorë në Shqipëri

Nga sot shënohet edhe nisja e një faze tjetër me masa lehtësuese sa i përket COVID-19 në Shqipëri, dhe nuk…
error: