Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Publikohet lista e institucioneve që do të kryejnë testimet për SARS Cov-2

Bordi për Licencim të Institucioneve Private Shëndetësore ka shqyrtuar 34 aplikacione nga mbi 100 sa janë bërë nga institucione private…

Kinezi porosit maskë antiCOVID-19 në vlerë 1.5 milion dollarë

Një kompani izraelite e bizhuterive ka bërë të ditur se po punon në maskën më të shtrenjtë të koronavirusit në…

Një i vdekur dhe 109 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 762 testime për të dyshuar me COVID-19 nga të cilët…

Komisioni për Shëndetësi jep dhe dëgjon propozimet në lidhje me projektligjin për pandeminë

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka mbajtur dëgjim publik për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19. Përpos…

Gjermania ndihmon Shqipërinë me 10,56 milionë euro

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë e Shqipërisë, Anila Denaj zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf ku u…

​Gjilani në pritje edhe të 91 mostrave të reja me koronavirus

Komiteti i Emergjencave në Gjilan në mbledhjen e sotme ka rekomanduar respektimin e masave mbrojtëse, në mënyrë që rastet të…

Shtabi Emergjent në Mitrovicë me masa shtesë në parandalimin e COVID-19

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent komunal, me ç’ rast është diskutuar…

125 raste të reja dhe një i vdekur në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka informuar se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 125 raste pozitivë me COVID-19 në Shqipëri.…

Kurti, letër ambasadorëve: Na ndihmoni, jemi në gjendje të rëndë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar ambasadorëve të akredituar në Kosovë me një letër të hapur ku…
error: