Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Problemet post-Covid, rriten vizitat për problemet në zemër

Covid-19 krahas mushkërive, shkakton ndërlikime në tru, në zemër dhe në enët e gjakut. Specialistët po përballen me rritje të…

19 qytetarë humbin betejën me Covid-19 dhe 986 raste të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka publikuar raportin e 24 orëve të fundit për Covid-19, ku 19 persona kanë humbur…

7 të vdekur dhe 721 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Në Maqedoni të Veriut është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19 këtë fundjavë. Kështu nga 3 816…

Krijuan vaksinën antiCovid, çiftit gjerman i jepet urdhri më i lartë në vend

Themeluesit e prodhuesit të vaksinave, BioNTech do të nderohen me urdhrin më të lartë të meritës për angazhimin e tyre…

BB: Rimëkëmbja ekonomike kërkon ulje të borxhit në vendet e varfra

​Kapërcimi i pasojave ekonomike të pandemisë së COVID-19 kërkon bashkëpunim ndërkombëtar dhe ulje të borxhit në vendet e varfra, sipas…

Republika Çeke i kërkon ndihmë Polonisë për pacientët COVID-19

​Qeveria çeke i ka kërkuar Polonisë që të marrë nga pacientët e saj COVID-19, njoftoi sot agjencia çeke e lajmeve…

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të…

Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të…

701 tiketa për mosrespektim të masave anti-covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 701…

Gjilani ka aktualisht 150 raste aktive me COVID-19

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e nënkryetarit të Gjilanit, Arbër Ismajli, ka mbajtur takimin…
error: