Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Katër të vdekur dhe 453 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.680 mostra…

Covid-19, Gjermania shton kontrollin kufitar me Francën

Gjermania do të shtojë kufizimet kufitare me departamentin francez të Moselës, që sot iu bashkua listës së vendit për “zonat…

Belgjikë, vonesa në shpërndarjen e vaksinave, në rritje të mprehtë rastet COVID-19

Dy të tretat e dozave të vaksinës “Oxford/AstraZeneca” të dorëzuara në Belgjikë ende nuk janë shpërndarë në qendrat e vaksinimit,…

Rreth 20 pacientë marrin plazmën e gjakut, infektologët thonë se janë në pritje të efekteve

Kosova ende nuk ka siguruar asnjë dozë të vaksinës kundër koronavirusit, por tashmë pacientët e shtrirë në Klinikën Infektive kanë…

783 gjoba për mosrespektimin e masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve, në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 783 tiketa në…

Covid-19, SHBA miraton vaksinën Johnson & Johnson

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë aprovuar vaksinën me një dozë Johnson & Johnson, duke u bërë vaksina e tretë…

Covid-19 në Kosovë, afër 69 mijë të infektuar që nga rastet e para

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.454 mostra…

OBSH: Vala e re që po kalon Brazili përbën një tragjedi

Brazili po përballet me një tragjedi të shkaktuar nga një valë e re e pandemisë Covid-19, sipas Organizatës Botërore të…

Gruaja e Adem Demaçit vdiq nga pasojat e Covid-19

Shqiptar Demaçi, djalë i veprimtarit Adem Demaçi, ka njoftuar se nënë e tij, Xhemajlije Hoxha Demaçi, ka vdekur sot pasdite…

Me 191 km/h për t’u vaksinuar

Autoritetet në Francë sekuestruan patentën e një 88-vjeçari, kurse vetura e tij u ndalua nga qarkullimi, pasi është kapur nga…
error: