Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Gjendje e rënduar në spitalet e Kosovës, 608 pacientë në oksigjeno-terapi

Në bazë të raportit të punës për datën 20 prill 2021, në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e…

2.086 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.047…

Mbërrijnë në Maqedoni 10.530 vaksina Pfizer

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut ka njoftuar se dërgesa e parë e vaksinës “Pfizer” ka arritur këtë pasdite…

Policia vazhdon patrullimin dhe inspektimin në lokale (Foto)

Policia e Kosovës dhe Inspektoriati AUV, kanë inspektuar lokale afariste dhe qendra tregtare, për të shikuar nga afër se sa…

Gjysma e të rriturve në SHBA kanë marrë një dozë të vaksinës anti covid

SHBA është vendi më i goditur në botë nga pandemia e koronavirusit por sipas shifrave, 130 milionë njerëz, të moshës…

Itali, rritje e shtrimeve COVID-19 në spitale

Në 24 orët e fundit, në Itali u regjistruan 8 864 raste pozitive COVID-19 dhe 316 viktima të lidhura me…

Mal i Zi, 144 raste ditore COVID-19 dhe 9 viktima

Në 24 orët e fundit, në Malin e Zi, u regjistruan nëntë vdekje dhe 144 raste të reja infektimi për…

Anglia po heton “virusin e ri indian”, identifikohen 70 raste

Zyrtarët shëndetësorë në Angli po hetojnë një variant të ri Covid i identifikuar për herë të parë në Indi, i…

Rohde konfirmon mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën në luftën kundër pandemisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn…

35 viktima dhe 135 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 841 testime dhe prej tyre 135 kanë rezultuar negativë.…
error: