Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Vetëm dy raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nga 1.328 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin…

Rekord në Kinë, 1 miliard vaksinime kundër Covidit

Më shumë se 600 milionë qytetarë të Kinës kanë marrë të paktën njërën nga doza kundër koronavirusit, ndërsa vendi tani…

Covid-19 në Maqedoni, vetëm tetë raste të reja

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni të Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orët e fundit janë kryer 3265 teste…

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e…

Mbërrijnë edhe 50 mijë doza të tjera të vaksinës Coronavac në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se edhe sot 50,000 doza të tjera të vaksinës Coronavac sapo kanë mbërritur…

65 pacientë po trajtohen në klinikat dhe spitalet COVID

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 65 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme…

Vetëm 13 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës ka shqiptuar 13 tiketa në…

Mbi 500 mijë viktima nga Covid-19 në Brazil

Numri i vdekjeve nga Covid-19 në Brazil i ka kaluar 500 mijë, duke u bërë kështu shteti i dytë me…

17.476 persona janë vaksinuar me dozën e dytë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se nga 1.938 testime, 16…

124 qytetarë aktivë me Covid në Shqipëri

124 qytetarë të prekur me COVID janë aktualisht në Shqipëri, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 4 persona…
error: