Edhe çokollata ka një jetëgjatësi: Ja si të dalloni nëse është e prishur

Nëse jeni adhurues i ëmbëlsirave, rrallëherë do ta gjeni veten në një situatë që çokollata të qëndrojë në dollapin tuaj…

Dashuria për kafen e çokollatën përcaktohet nga gjenet

Një studim i ri ka identifikuar bazën gjenetike si shkak i preferencave për kafen e zezë dhe çokollatën. Shkencëtarja Marilyn…

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë

Nëse po pyesni veten se si do t’i kaloni këto ditë të ftohta dimri, mënyra më e lehtë është duke…

​Pse çokollata për mëngjes mund të mos jetë një ide e keqe

Studiuesit nga Spitali i Brigamit dhe Grave studiuan efektin e çokollatës së qumështit në dietën e grave në menopauzë për…

Reagimi i vajzës së vogël pas shijes së parë së çokollatës

Ah, sheqeri në edicionin më të shijshëm – kush do t’i rezistonte? Padyshim jo Somer Jill, një vajze nga Kent…

Ndalohet me çokollata e orbita pa dokumente

Një person është ndaluar nga policia në fshatin Dobrush, rruga Mitrovicë-Pejë-Istog, ku gjatë kontrollit në veturën e tij, është gjetur…

Çokollata ndikon pozitivisht në shëndetin e zemrës

Çokollata, përveç që e bën një person të lumtur, është gjithashtu shumë e dobishme për shëndetin e zemrës, kanë konfirmuar…

Çokollata e zezë ndihmon në luftimin e shumë sëmundjeve të rrezikshme

Çokollata e zezë mund të parandalojë sëmundjet vdekjeprurëse dhe të ndihmojë shumë në tru, thonë ekspertët. Kjo çokollatë përmban flavanol,…