Çmimet e reja në Shqipëri, ulen me 3 lekë nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sot çmimet e hidrokarbureve në Shqipëri. Nafta është ulur me 3 lekë, benzina me 3 lekë,…

Çmimet e lejuara për derivate gjatë 24 orëve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet maksimale të lejuara për produktet e naftës. Sipas njoftimit, çmimi maksimal…

Çmimet e derivateve të naftës sot në Kosovë

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve në Kosovë është 1. 73 euro për litër.…

​Samiti i Ballkanit Perëndimor mbahet sot në Prishtinë

Samiti i Ballkanit Perëndimor për vitin 2022 do të mbahet sot në Prishtinë. Në hapje të samitit merr pjesë kryeministri…

Çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Në vendimin e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë,  çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro…

Lirohen për nga një cent nafta dhe gazi

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të enjten. Sipas njoftimit,…

Rriten çmimet e të gjitha ushqimeve në SHBA

Gjatë 12 muajve të fundit, çmimet e ushqimeve janë rritur me 13.1%, rritja më e madhe vjetore e çmimeve që…

​Gazi shtrenjtohet për një cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të mërkurën. Sipas njoftimit,…

​Hoti: Shqetësuese mungesa e masave nga ana e Qeverisë lidhur me rritjen e çmimeve

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se është shqetësuese mungesa e masave nga ana e Qeverisë për situatën aktuale…

​Lekaj nga Kroacia: Nafta më e lirë këtu sesa në Kosovë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj gjatë një udhëtimi në Kroaci ka bërë diferencën e çmimit të…