Pas Haaland, këto pritet të jenë dy transferimet e reja të Cityt

Kampioni anglez, Manchester City, e filloi merkaton verore duke siguruar dy sulmues, respektivisht Erling Haaland nga Borussia Dortmundi dhe Julian…

La Liga paraqet ankesë në UEFA për Manchester Cityn e PSG, zbulohet arsyeja

La Liga e konfirmoi sot se ka paraqitur ankesa në UEFA për Paris Saint-Germain dhe Manchester City, të cilat vazhdimisht…

Momenti kur Haaland e kupton se ishte zgjatur gjatë testeve mjekësore të tij te City, edhe ai ishte i shokuar – video

Është konfirmuar se gjatësia e regjistruar e Erling Haaland në testet mjekësore në Manchester City ishte 195.2 centimetra. Muajin e…

Përfundon lufta për titull në Premier Ligë, City shpallet kampion

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, ku me këto ndeshje është mbyllur edhe…

City nuk guxon të gabojë kundër Aston Villas, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 17:00 do të fillojë ndeshja tejet interesante mes Manchester Cityt e Aston Villas, e vlefshme kjo…

Tifozët e United dëshirojnë që City ta fitojë titullin, ja kërkesa e çuditshme e Guardiolas

Sot do të jetë dita e fundit që do të kemi ndeshje në Premier Ligën angleze, ku xhiro e 38…

Para ndeshjes me Cityn flet Gerrard: Do të luftojmë për çdo gjë

Aston Villa është në një pozitë ku mund të luaj një rol vendimtar në garën për titull në Premier Ligë,…

Problemet në krahun e majtë të mbrojtjes, City identifikon transferimin ideal

Kampioni anglez Manchester City thuhet se është duke përgatitur një ofertë prej 35 milionë eurosh për të transferuar mbrojtësin e…

Ja përgjigja qesharake e Henderson kur pyetet nëse Liverpooli shikon ndeshjet e Cityt

Mesfushori anglez Jordan Henderson nuk i shikon ndeshjet e Manchester Cityt, ku në mënyrë qesharake ka treguar se ai preferon…

Liverpooli vazhdon presionin ndaj Cityt, e mposht Southamptonin

Ka përfunduar ndeshja interesante mes skuadrës angleze Southampton dhe gjigantit anglez Liverpool, ku ky i fundit ka arritur të arkëtojë…