Gjashtë ushqimet që ua pastrojnë mushkëritë

Nikotina shkakton rritje të shpejtë të presionit të gjakut në mushkëri. Përveç kësaj, edhe nëse dikush e lë duhanin, efektet…

Kapen cigaret të kontrabanduara

Njësitet Antikontrabande në magjistralen Aeroport-Prishtinë, kanë arritur të identifikojnë dhe ndalojnë një automjet transportues të dyshimtë, ku janë gjetur cigare…

​58 vjet nga publikimi i raportit historik për dëmet nga pirja e duhanit

Më 11 janar 1964, Luther L. Terry, kirurg i Përgjithshëm i Shërbimit Shëndetësor Publik të SHBA-së, publikoi raportin e parë…

Vjedhin cigare, dy të arrestuar

Dy persona janë arrestuar në Gjakovë, pasi që të njëjtit në dy lokacione të ndryshme, në dyqane, kanë vjedhur disa…

Arrestohen dy zyrtarë të sigurimit të terminalit doganor në Merdare

Janë arrestuar dy të  zyrtarë të sigurimit të terminalit doganor në Merdare të Podujevës. Të dy personat dyshohet se në…

I konfiskohen 100 shtek cigare, arrestohet shtetasi i Malit të Zi

Një shtetas i Malit të Zi është arrestuar në pikë kalimin kufitar “Kulla”, pasi që i janë gjetur dhe konfiskuar…

Kapet sasi e konsiderueshme e duhanit dhe cigareve në Gjilan

Në Gjilan është kapur një sasi e konsdierueshme e duhanit dhe cigareve. Kështu kanë njoftuar nga Dogana e Kosovës nëpërmjet…

Arrestohet një person për vjedhje në Vrellë të Lipjanit

Është arrestuar një person i dyshuar për vjedhje në marketin e një pompe të derivateve në fshatin Vrellë të Lipjanit…

Kontrabandim me cigare, ndalohet i dyshuari

Policia e Kosovës gjatë kontrollimit të një veture në Fushë Kosovë, ka gjetur 350 pako duhan. I dyshuari është shoqëruar…

Ndalohet pirja e cigareve mentol

Një ndalim i cigareve të mentolit hyri në fuqi në Bashkimin Evropian që nga sot, në një përpjekje për të…