Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kurti takon ambasadorin Heldt, flasin për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti takoi ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë,  Christian Heldt. Në takimin e sotëm u diskutua për…

Kosova pranon 13.5 milionë euro grante nga qeveria gjermane

Kosova ka pranuar sot dy grante nga qeveria gjermane, një prej 7 milionë euro që ka për qëllim përmirësimin e…

Heldt: Gjermania mirëpret heqjen e taksës – të rindërtohet besimi për vazhdimin e dialogut

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Christian Heldt ka deklaruar se vendi i tij mirëpret vendimin e qeverisë Kurti për të…

Gjermania ofron mbështetje për arsimin në Kosovë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami ka pritur sot ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me…
error: