Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Heldt përshëndetet me Kosovën: Tri vite të paharruara, do të kthehem si mik

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, është përshëndetur me të gjithë qytetarët pas përfundimit të misionit të tij në vendin…

Hoti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt,…

Osmani priti në takim lamtumirës ambasadorin Heldt, e falënderon për ndihmën e dhënë Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt, me rastin…

Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

Një projekt në vlerë prej 200 mijë euro është nënshkruar sot nga GIZ-i gjerman në Kosovë dhe Kolegji Heimerer, për…

Nënshkruhet projekti për menaxhimin e Covid-19 në vlerë 200 mijë euro

Në prani të Ambasadorit gjerman në Republikën e Kosovës, Christian Heldt dhe drejtori të GIZ në Kosovë, David Oberhuber, një…

Ambasadori gjerman nuk komenton intervistimin e Thaçit në Hagë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt intervistimin e presidentit Hashim Thaçi nga Dhomat e Specializuara nuk ka dashur ta…

​Bajrami priti në takim ambasadorin Heldt, falënderon Gjermaninë për ndihmën e dhënë Kosovës

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt.…

Heldt: Qëndrojmë këtu për një shtet demokratik dhe të pakorruptuar, e jo një shtet si dhuratë për disa persona

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, në 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka falënderuar mbi 50 mijë ushtarë…

Hoti: Kosova gjithmonë mirënjohëse ndaj shtetit dhe popullit gjerman

Kryeministri Avdullah Hoti, priti në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, me të cilin diskutoi zhvillimet politike në…

Heldt tregon pritjet nga Qeveria Hoti

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, ka reaguar ndaj zhvillimeve në Kuvendin e Kosovës ku u zgjodh Avdullah Hoti…
error: