Chiellini-Allegrit: Ky nuk është ekip

Kapiteni i Juventusit Giorgio Chiellini i ka dhënë një mesazh shqetësues trajnerit Massimiliano gjatë humbjes katastrofike 1-0 ndaj Empolit të…

​Dy kapitenët më të rëndësishëm të planetit janë pa kontrata me klubet e tyre

Giorgio Chiellini dhe Lionel Messi janë kapitenët triumfues të Italisë dhe Argjentinës, por për kureshtje të dy kapitenët ngritën lart…

Chiellini takohet me Maguiren në tunelet e stadiumit -video

Tashmë janë duke u bërë përgatitje e fundit para fillimit të finales së Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë. Lojtarët…

Përballja me Lukakun, kjo është deklarata e Giorgio Chiellinit

Para ndeshjes çerekfinale të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Italisë dhe Belgjikës, mbrojtësi i Italisë Giorgio Chiellini ka paralajmëruar bashkëlojtarët…

Itali – Zvicër, shënohet një gol por anulohet nga VAR-i– video

Është shënuar goli i parë në superndeshjen e Grupit A të Euro 2020 ndërmjet Italisë dhe Zvicrës, por i cili…

Vjen Allegri dhe e vendos menjëherë fatin e Chiellinit

Me kthimin e Max Allegrit, Juventus tani pritet t’i ofrojë Giorgio Chiellinit një kontratë të re, megjithëse me një ulje…

Dorëzohet Chiellini: Synojmë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve

Giorgio Chiellini pranon që Juventusi duhet të përqendrohet në arritjen e njërës prej pozitave që dërgon në Ligën e Kampionëve…

Chiellini: Interi na dominoi totalisht, nuk e fituam asnjë duel

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio…

Van Persie e dëshironte Chiellinin tek Arsenali

Robin van Persie ka thënë se ai është munduar ta bind Arsene Wengerin që ta transferoj Giorgio Chiellinin. Sulmuesi holandez…

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

Mbrojtësit e Juventusit Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral janë rikuperuar nga dëmtimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të ekipit…