Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Chelsea vazhdon garën për Top 4, zhvillon sot ndeshje kundër Brighton

Chelsea do të pres Brightonin në “Stamford Bridge”, ku nëse “Blutë” sigurojnë fitore, do të lëviznin nga pozita e pestë,…

Chelsea – Leicester City, finalja e Kupës FA në Angli

Do të jetë Leicester City kundërshtari i Chelseat në finalen e Kupës FA në Angli për edicionin 2020/21. Leicester City…

​Tuchel flet pasi mposhti Cityn dhe kaloi në finale të Kupës FA

Trajneri i Chelseat Thomas Tuchel ka kërkuar që skuadra e tij të me ritmin e njëjtë deri në fund të…

​Chelsea triumfon ndaj Cityt dhe kalon në finale të Kupës FA

Trajneri gjerman Thomas Tuchel po e drejton Chelsean në rrugën e duhur për të fituar trofe të rëndësishëm. “Blutë” e…

Chelsea në epërsi ndaj Manchester Cityt – video

Në gjysmëfinalen e Kupës FA janë duke u ballafaquar Chelsea me Manchester Cityn. Skuadra e Thomas Tuchel ka kaluar në…

Chelsea – City kërkojnë finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Dy gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve nga Anglia sot do të ballafaqohen në gjysmëfinalen e Kupës FA. Ndeshja fillon nga…

FA Cup, derbi në gjysmëfinale mes Chelseat e Manchester Cityt

Sot do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e FA Cup, ku do të kemi mundësinë të përcjellim derbin mes Chelseat…

​Ylli i Chelseat paralajmëron rivalët e Ligës së Kampionëve: Ne jemi gati për këdo

Mason Mount thotë se Chelsea është gati për të luftuar kundër çdo kundërshtari në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve dhe…

Tuchel publikon listën për sfidën me Porton, rikthehet Christensen

Thomas Tuchel ka emëruar një skuadër me 23 lojtarë për të udhëtuar në Sevilla për ndeshjen e dytë të çerekfinales…

Tuchel kërkon kujdes të madh në ndeshjen kthyese ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parëm trajneri i Chelseat ka kërkuar nga lojtarët…
error: