​Certifikohen 15 pjesëtarë të FSK-së, të trajnuar në fushën e shëndetit mendor

Në Ministrinë e Mbrojtjes sot u mbajt ceremonia e certifikimit të 15 pjesëtarëve të FSK-së, të cilët përfunduan trajnimin në…

KQZ certifikon 2 subjektet e para për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale, paralajmërohet formimi i një partie të re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 2 subjektet e para për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale të këtij viti. Iniciativës…

Mblidhet KQZ-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Në rend dite do të jetë shqyrtimi dhe…

Rama e Mehmeti marrin pjesë në certifikimin e personelit të FSK-së dhe Policisë për snajper

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK),  Gjenerallejtënant  Rrahman Rama dhe Drejtori i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti morën…

Haradinaj pret që PZAP ta certifikojë listën e kandidatëve për deputetë të AAK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj po pret që Paneli Zgjedhor për Aneksa dhe Parashtresa (PZAP)…

Ende askush nuk u ankua në PZAP rreth procesit të certifikimit

Në mbledhjen maratonike të së premtes, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pas shumë diskutimesh mori vendim që të mos i…