​Më 12 maj grevë njëorëshe, SBAShK-u apelon prindërit dhe nxënësit për mirëkuptim

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës në Kosovë ka njoftuar se do të ketë grevë njëorëshe më 12…

Vushtrria bëhet me dy çerdhe të reja, ndërtimi i tyre kushtoi mbi 400 mijë euro

Komuna e Vushtrrisë ka investuar mbi 400 mijë euro për ndërtimin e dy çerdheve të reja, njëra prej të cilave…

PSD kundërshton mbylljen e çerdheve, rreth 100 biberonë vendosen para objektit të qeverisë

Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur biberonë me qumësht para objektit të Qeverisë për të kundërshtuar mbylljen e kopshteve, vendim ky…

Çerdhja publike në Malishevë hapet të hënën

Drejtoria për Arsim dhe Edukim, ka bërë të ditur se çerdhja publike në Malishevë, do të hapet këtë të hënë.…

Reagon Ahmeti: Çerdhet private nuk hapen e mbyllen nga komunat

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas protestës së Asociacionit të institucioneve parashkollore private, të cilët akuzohen…

Shumë çerdhe private rrezikojnë të falimentojnë, kërkojnë që sa më shpejtë të nisin punën

Asociacioni i institucioneve parashkollore private paralajmëron falimentim të këtyre bizneseve nëse vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura. Ndonëse njoftuan se sot…

Çerdhet private në kryeqytet protestojnë para Komunës, kërkojnë rihapjen

Asociacioni i institucioneve parashkollore private nuk po pajtohet me vendimin e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti për mos hapje të…

Ende nuk ka datë për rihapjen e çerdheve në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se janë duke hartuar një protokoll që do të konkretizonte deri në detaje…

OAK: Të lirohen çerdhet dhe të hiqen kufizimet

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) është shprehur shumë e shqetësuar me zhvillimet e fundit dhe masat e ndërmarra nga…