Italia në pritje të 45 gradëve Celsius

Një nga valët e të nxehtit më të keq të viteve të fundit duket se do të dominojë Italinë edhe…

​Moti sot

Sot do të mbajë mot i ngrohtë dhe me vranësira të çrregullta që vende–vende parashihen të sjellin reshje lokale shiu.…

Moti sot

Vendi ynë edhe sot do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do…

​Moti sot

Mot kryesisht me diell dhe vranësira të dendura do të karakterizojë motin të premten. Vranësirat nuk do të jenë stabile…

​Moti sot

Sot parashihet të mbretërojë mot me diell dhe me vranësira të dendura, të cilat nëpër disa lokalitete do të shoqërohen…

Parashikimi i motit

Sot pritet të ketë rritje të lehtë të temperaturave maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, sot kur dhe  fillon stina e verës…

​Moti sot

Sot pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, ku parashihen vranësira dhe reshje lokale, duke përfshirë vetëm disa zona. Sipas Institutit…

​Parashikimi i motit

Sot pritet të të mbajë mot i ndryshueshëm, ku parashihen vranësira dhe reshje lokale, duke përfshirë vetëm disa zona. Sipas…

Parashikimi i motit

Sot pritet të mbajë kryesisht mot me diell, me vranësira të shpërndara.  Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë…

Parashikimi i motit

Dita e sotme pritet të karakterizohet me mot të vranët dhe reshje shiu. Edhe temperaturat do të shënojnë rënie. Temperaturat…