Batatina: Ministri Çeku do na kërkosh takim, por do të jetë vonë

Tash e disa ditë është bërë e ditur se përfaqësuesit e klubeve të Superligës së Kosovës kanë kërkuar një takim…

Çeku zbulon të rejat rreth rinovimit të stadiumit “Adem Jashari”, flet edhe për licencimin e FFK-së

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) Hajrulla Çeku në konferencën e sotme për media foli për çështjen…

Çeku reagon për aktin e Serbisë në Botërorin “Katar 2022”: Presim veprime konkrete nga FIFA

Pas reagimeve nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) për aktin e Serbisë në…

Boban nis vizitat e tij në Kosovë, pritet nga ministri Çeku

Legjenda kroate dhe shefi i futbollit të UEFA-s, Zvonimir Boban ka filluar sot vizitat e tij në Kosovë. Vizita e…