Danimarka eliminon Çekinë

Ka përfunduar ndeshja mes Çekisë dhe Danimarkës, ku kjo e fundit ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të EURO 2020 pas…

Formacionet zyrtare Çeki-Danimarkë

Çekia dhe Danimarka takohen sot në Baku në orën 18:00, me synimin e vetëm për të siguruar një vend në…

Çekia dhe Anglia synojnë kreun e tabelës, formacionet e mundshme

Republika Çeke do të zhvillojë sot ndeshje në kuadër të xhiros së tretë të Grupit D kundër Anglisë, në stadiumin…

Çekia rihap bizneset jothelbësore

Pas një mbylljeje gjashtëmujore, më në fund, Republika Çeke ka rihapur dyqanet e shitjes me pakicë. Rihapja u shoqërua me…

Çekia nis vaksinimin për personat mbi 16-vjeç nga 1 qershori

Kryeministri çek Andrej Babis tha sot se Republika Çeke dëshiron të fillojë regjistrimin e personave mbi 16-vjeç për vaksinimin antiCOVID-19…

Republika Çeke dëbon diplomatë të tjerë rusë

​Ministri i Jashtëm çek, Jakub Kulhanek, njoftoi sot synimin e tij për të zvogëluar më tej trupin diplomatik rus në…

Kryeministri Kurti pranon letër urime nga Italia, Turqia, Kroacia, Çekia dhe Hungaria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të ekzekutivit, ka pranuar letër…

Çekia, e treta në Evropë për numrin e infektimeve të reja

Pas Francës me më shumë se 149.000 raste dhe Italisë me 112.000, Republika Çeke është vendi evropian që ka regjistruar…

Çekia drejt katastrofës totale në spitale për shkak të Covid-19

​Me rreth 20 000 vdekje nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë, Republika Çeke shtrëngoi sërish kufizimet, ndërkohë që sistemi…

Republika Çeke i kërkon ndihmë Polonisë për pacientët COVID-19

​Qeveria çeke i ka kërkuar Polonisë që të marrë nga pacientët e saj COVID-19, njoftoi sot agjencia çeke e lajmeve…
error: