Ceferin flet për finalen e Ligës së Konferencës: Kjo ishte prova e fundit që Tirana ishte zgjidhja e duhur

25 maji tanimë do të mbahet gjithmonë në mend për futbollin shqiptar, ku organizimi me sukses i finales së parë…

Ceferin do të kandidojë edhe për një mandat në krye të UEFA-s

Sot në Vjena të Austrisë është mbajtur Kongresi i 46-të i UEFA-s, ku të pranishëm kanë qenë presidenti i Federatës…

Ndryshimet në Ligën e Kampionëve, UEFA zbulon agjendën e mbledhjeve të radhës

Vjena është në qendër të skenës për mbledhjen e Kongresit dhe Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s Të martën, Komiteti Ekzekutiv i…

Ceferin-Ademit pas rizgjedhjes në krye të FFK-së: Mezi po pres të të takoj

Menjëherë pas Kuvendit Zgjedhor të FFK-së, ku presidenti Agim Ademi u rikonfirmua në krye të Federatës së Futbollit të Kosovës…

Agim Ademi pjesë e skuadrës së UEFA-s, preku çerekfinalen së bashku me Ceferin e Figo

Aktualisht është duke u zhvilluar Kongresi i FIFA-s në qytetin e Dohas të Katarit, ku në kuadër të këtyre punimeve…

Superliga Evropiane, Agnelli flet sot para të parit të UEFA-së

Projekti i SuperLegës nuk ka dështuar asnjëherë, të paktën në mendjet dhe synimet e Andrea Agnellii, Florentino Perezit dhe Joan…

Pas takimit me Ramën dhe Dukën flet Ceferin: Kjo situatë nuk i ndihmon futbollit shqiptar

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka pritur sot në Tiranë për një vizitë zyrtare presidentin e UEFA-s Alexander Ceferin, ku…

Zhvillimet e fundit në futbollin shqiptar, Alexander Çeferin zbarkon nesër në Tiranë

Presidenti i UEFA-së, Alexander Ceferin do të mbërrijë ditën e enjte për një vizitë zyrtare në Tiranë ka bërë të…

Presidenti i UEFA-së Aleksander Çeferin e viziton Kosovën në pranverë

Presidenti i FFK-së Agim Ademi ishte për vizitë në Slloveni dhe pas takimit me kreun e Federatës së Futbollit të…

Presidenti i UEFA Ceferin i bën dhuratë Agim Ademit të FFK

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi më datën 19 tetor ka festuar ditëlindjen e tij të…