​Opozita bojkoton dëgjimin publik për Byronë Shtetërore

Partitë opozitare nuk morën pjesë sot në dëgjimin publik për Projektligjin për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë…

​Kuvendi i Kosovës miraton në parim Projektligjin për Byronë Shtetërore, Konjufca abstenon sërish

Edhe pse me kundërshtimin e opozitës, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar në parim Projektligjin për Byronë Shtetërore për Verifikimin…

Kurti: Jam i gatshëm t’i vazhdoj takimet për konsultime me krerët e subjekteve politike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se duhet të bëhet ndarja mes Byrosë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e…

​Mblidhet Kuvendi, në rend dite votimi i Byrosë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në dy seanca plenare. E para që është planifikuar të nisë…

Rezervat e Glaukut ndaj Byrosë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, sërish ka shprehur rezerva ndaj Projektligjit për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin…

​S’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Byronë Shtetërore

Kuvendi nuk ka pasur kuorum për votimin e Projektligjit në parim për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë…

​Pushteti dhe opozita përplasen për Projektligjin për byronë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Pushteti dhe opozita janë përplasur sot në seancën e Kuvendit të Kosovës për Projektligjin për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe…

Pezullohet votimi i projektligjit për Byronë Shtetërore, Konjufca do t’i drejtohet Komisionit të Venedikut

Votimi i projektligji për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme është shtyrë për një afat të…

Shtyhet diskutimi për Byronë Shtetërore, opozita kërkon prezencën e kryeministrit

Ani pse ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu prezantoi Projektligjin për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme,…

Opozita e quan anti-kushtetues Projektligjin për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë

Opozita po konsideron se Projektligji për Byronë Shtetërore për verifikimin dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme është anti-kushtetues. Sipas tyre,…