Bylbyl Sokoli tregon nëse po e merr drejtimin e Ferizajt

Klubi i Futbollit Ferizaj ka mbetur pa kryetrajner pas dorëheqjes së Arbnor Morinës nga ky post. Së bashku me Morinën…

Mesazhi i Infantinos për stadiumin nacional, kërkohet reflektim nga institucionet

“Kosova e meriton dhe duhet ta ketë një stadium nacional modern”. Ky ishte mesazhi kryesor që dha gjatë vizitës në…

​Sokoli: Obligim kombëtar i sportistëve është të prezantojnë vendin qe i takojnë

Sokoli: Obligim kombëtar i sportistëve është të prezantojnë vendin qe i takojnë Së fundi në Kosovës është ri-hapur debati që…

Kriza financiare e klubeve të Superligës, analistët: Ja zgjidhja

Klubet e futbollit që garojnë në Superligën e Kosovës po përballen me krizë financiare. Prishtina, Drenica e së fundmi edhe…

Në pritje të vendimit të FFK-së, bëhet thirrje për përzgjedhje të kujdesshme të trajnerit të ri të Kosovës

Që nga shkarkimi i Bernard Challandes, Kombëtarja e Kosovës vazhdon të jetë pa trajner, derisa Federata e Futbollit të Kosovës…

Superliga e Kosovës, analistët parashikojnë luftë të ashpër për titull

Edicioni 2021/22 i Superligës së Kosovës në futboll e ka mbyllur sesionin vjeshtor të saj me 18 ndeshje të zhvilluara…