​Opozita kritikon Rizvanollin për shkurtimin e buxhetit për investime

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli në seancën dëgjimore lidhur me Projektligjin për buxhetin për 2023 ka thënë se për herë…

​Kurti sot flet për buxhetin e vitit 2023 para qytetarëve të Mitrovicës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot (e mërkurë) do të flas para qytetarëve të Mitrovicës për buxhetin e vitit 2023.…

Hoti i quan farsë takimet publike të Qeverisë nëpër qytete për buxhetin 2023

Ish-kryeministri Avdullah Hoti, sot i quajti farsë takimet publike të Qeverisë nëpër qytete për buxhetin e vitit 2023. Hoti potencoi…

Kurti falënderon deputetët: Buxheti për vitin tjetër, do të jetë më shumë për të gjithë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, e kanë miratuar në parim projektligjin për ndarjet buxhetore për buxhetin e vitit 2023. Të…

​Buxheti për vitin 2023, ministri Murati përplaset me deputetët opozitarë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur me deputetët opozitarë për projekt-buxhetin për vitin 2023. Murati i…

PDK: Buxheti për vitin 2023, kopje e dobët e vitit aktual

Kopje të dobët të vitit aktual, po e konsideron Partia Demokratike e Kosovës projektbuxhetin për vitin e ardhshëm. Sipas kësaj…

​Nagavci: Buxheti për arsimin në vitin 2023 do të jetë mbi 82 milionë euro

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se buxheti për arsimin në vitin 2023 do të…

Kuvendi i Shqipërisë miraton në parim projektligjin për Buxhetin 2023 dhe Paketën Fiskale

Paketa Fiskale dhe projektligji për buxhetin 2023 është miratuar në parim vetëm me votat e partisë Socialiste, ndërsa opozita ka…

Berisha: Buxheti 2023, vjedhja më e madhe në histori

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi sot në fjalën e tij në një takim me banorë të degës 4…

KQZ pret shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në katër komuna për t’i filluar përgatitjet për organizmin e tyre

Katër kryetarët e komunave në veri të Kosovës kanë dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre, si vazhdimësi e veprimeve të…