Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Bajrami: Kemi 40 milionë euro plus financim nga jashtë për koston e vaksinës

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka bërë të ditur se si Qeveri kanë marrë për bazë disa amendamente të deputetëve…

Projektligji për buxhet sot në lexim të dytë në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim…

Haxhiu me akuza ndaj Osmanit, replikon me Nagavcin

Gjatë seancës për votimin e Ligjit për Buxhet 2021 ka pasur replika dhe kundër replika në mes të deputetit të…

Kuvendi miratoi në parim buxhetin për vitin 2021

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në lexim të parë projekt-buxhetin për vitin 2021. Pas diskutimeve të zgjedhurit e…

Tahiri kërkon nga partitë të votojnë Buxhetin 2021

Zëvendëskryeministri në detyrë, Besnik Tahiri, përmes një statusi në Facebook, ka apeluar te partitë politike që të tejkalojnë dallimet partiake…

​Mosmiratimi i buxhetit pamundëson organizmin e zgjedhjeve dhe zbatimin e Ligjit për rimëkëmbje

Aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Qeverisë Hoti me çka edhe zyrtarisht vendin e çon drejt zgjedhjeve të reja…

​Hoti kontakton grupet parlamentare për buxhetin

Gjatë ditës së sotme, kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka kontaktuar grupet parlamentare për diskutuar rreth çështjes së…

Hoti: Buxheti për 2021-tën së shpejti për miratim në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar sot se vendi është në situatë specifike politike, porse është shprehur optimist se…

​Nuk kalon buxheti, dështon sërish Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

Komisioni për Buxhet dhe Transfere nuk i ka dhënë mbështetje projektbuxhetit 2021 pasi nuk pati vendim marrje në votim. Deputetët…
error: