Burri qëllon nënën për vdekje me gërshërë, më pas u përpoq të digjte trupin

Një 56-vjeçar italian me një histori të gjatë të problemeve mendore goditi për vdekje nënën e tij 84-vjeçare me një…

Burri që mendonte se po humbiste dëgjimin, zbuloi se kishte një “prizë” në vesh që 5 vjet

Wallace Lee nga Weymouth, Dorset, i vendosi problemet e tij të dëgjimit në një karrierë në industrinë e zhurmshme të…

Burri që i mbijetoi rrëmujës në Seul: Isha i bllokuar, duke parë njerëzit të vdisnin

Dëshmitarët që i mbijetuan një rrëmuje vdekjeprurëse të Halloween-it në Seul, kanë folur për tmerrin që panë. Të paktën 154…

Burri raportoi se i është zhdukur gruaja në Suharekë

Një burrë në Suharekë ka raportuar në polici se gruaja i është larguar nga shtëpia dhe se nuk e di…

Vrau burrin pasi dyshonte se do ta shkelte një mace

Një grua e re në Kaliforni është akuzuar për vrasje të shkallës së parë pasi dyshohet se goditi një burrë…

Vret burrin për politikë: Hyri në lokal dhe pyeti se kush do të votonte për Da Silvën

Një mbështetës i ish-presidentit brazilian Luiz Inacio Lula da Silva, tani kandidat në zgjedhjet presidenciale, u godit me thikë për…

Lamtumirë Mbretëreshë, arkivoli i monarkes do të varroset pranë burrit të saj

Qindra personalitete morën pjesë në ceremoninë e funeralit, duke përfshirë ish-kryeministrat e Mbretërisë së Bashkuar, presidentin e SHBA Biden dhe…

Burri dhunoi fizikisht gruan, arrestohet nga policia

Një burrë në Prishtinë, ditë më parë ka ushtruar dhunë fizike në gruan së cilës i ka shkaktuar lëndime.  Viktima…

Plagoset Vali Corleone, arrestohet 22 vjeçarja

Një grua në Gjilan ka shkrepur me armë drejtë një burri të cilin e ka plagosur. Viktima ka marrë tretman…

Burri nga Nju Xhersi dënohet për mashtrim me fonde për veteranët e pastrehë

Një burrë është dënuar me pesë vjet burg pasi mblodhi 400.000 dollarë duke drejtuar një mbledhje fondesh të rreme në…