Sigal Prishtina prezanton trajnerin Nazor, shpalosen objektivat për sezonin e ri

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina përmes një konference zyrtare për media ka bërë zyrtare sot emrin më të ri të…

​KB Prishtina përforcohet me basketbollistin Wendell Mitchell

Klubi i basketbolli Prishtina ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Wendell Mitchell për transferimin e tij në klubin kryeqytetas.…

​Basketboll, interesim i madh për kampin stërvitor të Real Madridit

Nga data 30 gusht deri më 30 shtator klubi i basketbollit Prishtina do të zhvillojë një kamp stërvitor me grupmoshat…

FIBA lavdëron FBK-në për organizimin e FIBA U16 European Challenger

FIBA Evropa përmes një letre i është drejtuar krerëve të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), kryetarit Arben Fetahu dhe…

KB Prishtina me shumë ndryshime për sezonin e ri, Maraj shpalos objektivat e klubit

Klubi i basketbollit Prishtina po e pret me shumë entuziazëm fillimin e edicionit të ri garues të Superligës së Kosovës.…
error: