Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Një muaj paraburgim për 5 persona, vepronin si grup kriminal i organizuar

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të…

Vrasje në tenativë, paraburgim ndaj një personi, 7 të tjerë në arrest shtëpiak

Gjykata Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të…

Një muaj paraburgim për dy të dyshuar për falsifikim parash

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore, për caktimin e masës së paraburgimit për dy të dyshuar…

Një muaj paraburgim për kryetarin e Kllokotit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës…

Një muaj paraburgim pasi goditi me grusht personin që vdiq

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit B.SH.…

Navalny lajmërohet nga burgu: Gjithçka në rregull me mua

Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, dërgoi mesazhin e tij të parë nga burgu, pasi u transferua nga një qendër…

Organizoi lojëra fati, një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30…

Dënim me burg dhe kusht ndaj 5 të pandehurve për keqpërdorim detyre dhe mashtrim

Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur sot aktgjykimin dënues ndaj pesë të pandehurve D.SH., G.L.,…

Edhe një burg në karantinë si pasojë e COVID-19

Kontaminuar nga pandemia e koronavirusit, burgu i Namurit, në juglindje të Belgjikës, u vendos në karantinë dhe të ndaluarit janë…

​Një vit burgim për të akuzuarin që vodhi në market

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarit M.R., për shkak se në vitin 2018, së bashku…
error: