Dënohet me dy vjet burgim ish-drejtori për buxhet dhe financa i zyrës së kryeministrit

Gjykata Themelore në Prishtinë, sot informoi se i akuzuari Z.B, që ishte drejtor për buxhet dhe financa në zyrën e…

25 vjet burgim për dy të akuzuarit për vrasjen në “Bon Vivant”

I akuzuari kryesor për vrasjen e Rr.U. në lokalin “Bon Vivant”, Masar Gërdovci është dënuar me 18 vjet burgim për…

Prishtinë, një burrë dënohet me 4 vjet e 6 muaj burgim për katër vepra penale

Gjykata Themelore në Prishtinë, sot ka informuar se ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit H.P për katër vepra penale. Sipas…

Pesë vjet burgim dhe 1000 euro gjobë ndaj një personi për grabitje në Gjakovë

Gjykata Themelore në Gjakovë, sot ka informuar se është dënuar me 5 vjet burgim dhe me 1000 euro gjobë i…

Specialja e dënon Mustafën me 26 vjet burgim

Trupi gjykues në Dhomat e Specializuara në Hagë, në krye me gjyqtaren Mappie Veldt Foglia ka shqiptuar aktgjykim fajësues ndaj…

Dënohen me 42 vjet burgim dy persona për vrasje të rëndë në Prishtinë

Dy persona persona u dënuan sot me nga 21 vjet burgim, pasi në bashkëkryerje kishin kryer veprat penale: “Vrasja e…

Prishtinë, një burrë dënohet me 7 vjet burgim për grabitje

Një burrë sot në Prishtinë është shpallur fajtor për dy vepra penale, “Grabitje” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll, ose posedim…

Një burrë dënohet me 15 vjet burgim për keqpërdorim seksual të personave nën moshën 16 vjeçare

Një person me inicialet S.O është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim prej 15 vjetëve për veprën penale “Keqpërdorim…

Shqipëri, përplasi për vdekje ish-kunatin, 32 vjeçari dënohet me 30 vjet burgim

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 30 vjet burgim A.K, i cili ka përplasi për vdekje me makinë ish-kunatin e…

Arrestohet një serb në Morinë, ishte në kërkim ndërkombëtar

Sot në pikën kufitare të Morinës është arrestuar 49 vjeçari Dejan Stanojeviç i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar…