Hoti: Nagip Krasniqi merr rrogë edhe pse është në burg

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti deklaroi se Kosova është vendi i parë që nga viti 1999 ndaj…

Futbollisti anglez dënohet me 20 muaj burg

Ish-lojtari i Newcastle United dhe Hull Cityt, Marcus Maddison, është dënuar me 20 muaj burg për një sulm ndaj një…

BE reagon ashpër për dënimin e udhëheqësit opozitar nga gjykata ruse me 19 vjet të tjera burg

Bashkimi Evropian dënoi ashpër dënimin e dhënë nga një gjykate ruse të premten ndaj udhëheqësit opozitar Alexey Navalny me 19…

Gjashtë vite burg për ish-yllin e La Ligas

Ish-futbollisti i Ligës Amerikane dhe La Ligas, Sergio Contreras, i njohur ndryshe si “Koke”, u deklarua fajtor për drejtimin e…

Irani dënon shkrimtaren Iraee me shtatë vjet burg

Golrokh Ebrahimi Iraee, një shkrimtare dhe aktiviste iraniane, u dënua me shtatë vjet burg, duke përfshirë edhe akuza për propagandë…

Arrestohet një personi i kërkuar në Piranë, dërgohet në burg për 6 muaj

Të martën rreth orës 12:40, Njësitet Policore të Stacionit Policor në Prizren, kanë lokalizuar dhe kanë arrestuar të dyshuarin  S.…