Dortmund thellon epërsinë ndaj Schalkes

Edhe zyrtarisht ka rinisur futbolli në Gjermani pas pezullimit prej dy muaje si rezultat i pandemisë së koronavirusit. Ndërsa stadiumet…

Rikthehet futbolli, rinis Bundesliga

Më në fund është rikthyer futbolli evropian, pas pezullimit për një kohë më shumë se dy muaj për shkak të…

Më në fund rikthehet futbolli, këto ndeshje luhen sot në Gjermani

Pas dy muajve më në fund sot do të rikthehet futbolli evropian. Është Bundesliga Gjermane, liga e parë që do…

Bundesliga nis me ndryshimet e reja, lejohen pesë zëvendësime

Klubet e Bundesligës do të jenë në gjendje të përdorin pesë zëvendësime kur të kthehen nga pezullimi i tij i…

Bundesliga rikthehet këtë vikend, ja orari i ndeshjeve

Në fundjavë futbolli evropian rikthehet pas një pauze të gjatë për shkak të koronavirusit. Bundesliga do të jetë gara e…

Bundesliga austriake do të rifillojë në qershor

Qeveria e Austrisë ka vendosur që të nisë kampionati i futbollit, i pezulluar në muajin mars për shkak të pandemisë…

Konfirmohet, qeveria gjermane merr këtë vendim për Bundesligën

Qeveria e Gjermanisë ka marrë vendim që Bundesliga ta vazhdojë sezonin e saj në pjesën e dytë muajit maj. Pas…

Komplikohen gjërat në Gjermani, dy të infektuar me koronavirus tek skuadra e Bundesligës

Dy persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus te Borussia Moenchengladbachu, pas raundit të dytë të testeve, shkruan tabloidi gjerman…

Bundesliga pritet të rikthehet nga kjo datë

Rastet me koronavirus janë duke u ulur ndjeshëm në mbarë Evropën, dhe tani ka filluar të mendohet lirshëm për rikthimin…

Shtyhet sërish rikthimi i Bundesligës

Koronavirusi ka pezulluar futbollin anembanë Evropës, dhe e njëjta gjë ka ndodhur edhe në shtetin e Gjermanisë. Gjatë ditës së…
error: