Bundesliga gjermane me gjashtë përballje këtë të shtunë

Rikthehet sot Bundesliga gjermane me shumë përballje interesante, ku skuadrat si Bayern Munich, RB Leipzig e Dortmund do të vazhdojnë…

Programi i ditës së premte, ndeshje në Top 5 ligat më të mira evropiane

Pas një jave të mbushur me ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës, sot zhvillohen disa…

Bundesliga gjermane, analizë dhe programi i ndeshjeve

Bundesliga gjermane rikthehet sot me disa ndeshje interesante ku Eintracht Frankfurt përballet kundër Borussia Dotmund dhe Bayern Munich zhvillon ndeshje…

Bayern vs Dortmund, formacionet e mundshme

Ndeshja në kuadër të DFL SuperCup-ës të Gjermanisë mes Bayern dhe Dortmund luhet sot me fillim nga ora 20:30. Në…

Ndryshojnë gjërat, hapja e Bundesligës pa spektatorë

Kryetari i bashkisë së Munihut Dieter Rieter ka vendosur që në ndeshjen e parë të sezonit të ri të kampionatit…

Bundesliga pa spektatorë deri në fund të tetorit

Ministria e Shëndetësisë e Gjermanisë dhe shtetet federale ranë dakord të hënën që të zgjasin ndalimin e tifozëve në ndeshjet…

Bundesliga cakton datën e sezonit të ri

Pas Premier League edhe Bundesliga gjermane ka një datë për fillimin e sezonit të ri 2020-2021. DFL, liga gjermane e…

Bundesliga vendos për fillimin e sezonit të ri

Bundesliga është bërë liga e parë që e ka përfunduar sezonin e rregullt edhe pas pezullimit më shumë se dy…

Përfundon Bundesliga, Werder i Rashicës siguron edhe një mundësi për të qëndruar në Bundesligë

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e javës së fundit në Bundesligë gjermane. Bayern Munich është shpallur kampion, duke e siguruar titullin…

Milani interesohet për talentin e Bundesligës, Ragnick e do me patjetër

Milani do të arrijë me patjetër te Dominik Szoboszlai sipas asaj që shkruan Sport Mediaset. Drejtuesit e Milanit dhe sidomos…
error: