Përballje tejet interesante në Serie A, La Liga e Bundesliga

Futbolli në top ligat më të mira evropiane vazhdon sot aksionin, ku do të kemi rastin të shohim disa ndeshje…

Bundesliga/Bayerni e Dortmundi vazhdojnë me fitore

Kanë përfunduar pesë nga gjashtë ndeshjet e sotme në Bundesligan gjermane, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas plot 90’…

Berisha vazhdon me gola në Bundesliga – video

Futbollisti me prejardhje kosovare, Mërgim Berisha po vazhdon të shkëlqejë në Bundesliga me skuadrën e tij, Augsburgun. Berisha realizoi sot…

Zyrtare, Schalke 04 shkarkon trajnerin Frank Kramer

Schalke 04 e ka shkarkuar trajnerin Frank Kramer nga detyra e tij me efekt të menjëhershëm. Ky vendim i klubit…

Lojtari i Bundesligas diagnostikohet me tumor në testikuj

Sulmuesi anësor i Hertha Berlinit, Jean-Paul Boëtius është diagnostikuar me tumor në testikuj, duke u bërë lojtari i katërt i…

Dortmundi mposht Schalken, merr kreun e tabelës në Bundesliga

Ka përfunduar derbi tejet interesant mes skuadrës së Borussia Dortmundit dhe asaj të Schalkes, ku triumfues janë nikoqirët. Pas plot…

Katër ndeshje radhazi pa fitore në Bundesliga, Bayerni e pëson nga Berisha

Gjiganti gjerman, Bayern Munich, pavarësisht formës së mirë në Ligën e Kampionëve, tani ka katër ndeshje pa fitore në Bundesliga.…

Bayerni regjistron fitoren e dytë në Bundesligë

Bayerni ka arkëtuar tre pikë të reja nga ndeshja e xhiros së dytë të Bundesligës. “Bavarezët” e kanë mposhtur Wolfsburgun…

Aventurës me Chelsean i erdhi fundi, Werner rikthehet në Bundesliga

E konfirmuar nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, që skuadra gjermane, RB Leipzig ka arritur marrëveshje të plotë me Chelsean…

Xhiro e parë e Bundesligas, këto janë rezultatet e ndeshjeve të sotme – foto

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Bundesligas gjermane, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Skuadra e…