​Moti sot

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat në pjesën e dytë të ditës pritet të sjellin…

Qeveria ndan 1.3 milion euro për kompensimin e bujqve

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka prezantuar propozim – vendimin…

Fillon ekzekutimi i pagesës së dytë të subvencioneve për bujqit

Ka filluar ekzekutimi i pagesës së dytë për të gjithë përfituesit e subvencioneve në kuadër të Programit të Pagesave Direkte…

​Mustafa: Në shkurt përfundojnë të gjitha subvencionet e dyfishta për bujqit kosovarë

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka thënë sot se deri në shkurt përfundojnë të gjitha pagesat e dyta(dyfishta)…

Mustafa: Nga muaji shkurt do të fillojë pjesa tjetër e pagesave për bujqit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Musatafa, ka vizituar fermerët e Komunës së Malishevës, nga ku edhe ka…

Bujqit kërkojnë që dëmet nga fatkeqësitë natyrore të kompensohen 80%

Një numër i bujqve nga rajone të ndryshme të Kosovës të mbështetur nga Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës, kanë…

Nis protesta e bujqve para ministrisë së Bujqësisë, kërkojnë të takohen me Mustafën

Një numër i bujqve nga rajone të ndryshme të Kosovës të mbështetur nga Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës, po…

​Moti për këtë javë

Gjatë kësaj jave mbi vendin tonë do të ketë mot të qëndrueshëm. Mëngjeset do të jenë të ftohta, kështu që…

Hoti: Qeveria dyfishoi subvencionet për vreshtarët dhe verëtarët

Qeveria e Kosovës ka vendosur t’i dyfishojë subvencionet nga 1 mijë në 2 mijë euro për hektar të mbjella me…

Mustafa: Fondi i sigurimeve do të garantojë kulturat bujqësore

Ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Besian Mustafa ka deklaruar se për zgjidhje afatgjate, bujqit e Kosovës kanë nevojë për një…