Kurti takoi në Tiranë Michael Roth, kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit gjerman

Në kuadër të Samitit të Procesit të Berlinit, i cili po mbahet sot në Tiranë, Kryeministri, Albin Kurti, ka takuar…

Kurti: Zgjedhje të parakohshme, por në përputhje me kornizën ligjore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të enjten në Bruksel para mediave foli për zhvillimet nga takimet bilaterale me shefin e…

Krifca: Prodhime tipike shqiptare në zemër të Brukselit

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Shqipërisë, Frida Krifca përcolli nga Brukseli, ku ishte për vizitë zyrtare, imazhet e…