​Hoti: Do të kërkoj hetim se si ka rrjedhur raporti në media për vjedhjen e çantës së Mustafës

Kryeministri Avdullah Hoti do të kërkojë hetim se si ka rrjedhur raporti në media, në lidhje me vjedhjen e çantës…

Borrell: Dialogu në Bruksel është thelbësor për rrugën evropiane të Kosovës dhe Serbisë

Zyrtarët nga Kosova dhe Serbia theksuan se ata i japin përparësinë më të lartë integrimit evropian dhe dialogut, kështu thotë…

​Kosova dhe Serbia me draft marrëveshje për personat e zhdukur

Kosova dhe Serbia kanë arritur draft marrëveshjen në Bruksel për personat e zhdukur. Por që do të funksionalizohet në rast…

Takimi i parë Thaçi-Daçiq, para 8 vjetësh

Hashim Thaçi në atë kohë në pozitën e kryeministrit të Kosovës, më 19 tetor 2012, është takuar për herë të…

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

Sot në Bruksel do të jetë takimi i radhës ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe me ndërmjetësimin e emisarit special…

Hoti viziton Brukselin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të qëndrojë për  vizitë zyrtare në Bruksel.  Ai me këtë rast do të…

Kosova e Serbia diskutojnë sot në Bruksel për çështje të bashkëpunimit ekonomik

Të enjten në Bruksel do të zhvillohet takimi në nivel të ekspertëve, në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë,…

Pesë vjet nga nënshkrimi i katër marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Më 25 gusht 2015, në Bruksel u nënshkruan katër marrëveshje për normalizimin e raporteve Kosovë – Serbi. Delegacionet e Kosovës…

Zjarr në Kullën e Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel – video

Një zjarr shpërtheu në dhomën teknike në katin 27 të Kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel. Tymi i…

Hyseni në Uashington, takohet me zyrtarë të lartë amerikanë

Koordinatori i Qeverisë së Republikës së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, ka mbërritur dje në Uashington të Shteteve…