Borrell kërkon sërish zbatimin e tërësishëm të të gjitha marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka kërkuar sërish zbatimin e të gjitha marrëveshjeve…

Kurti takohet më Borrellin dhe Lajçakun, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të…

​Ambasadori Rohde: Për të arritur marrëveshje duhet të uleni në tryezën e bisedimeve

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde komentoi deklaratat e kryeministrit Kurti se mund të ketë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë…

​Kurti: S’ka datë të takimit me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë këtë të premte se nuk ka ndonjë datë të caktuar të takimit me…

​Kurti për ndalimin e boksierëve që të hynë në Serbi: Këtë çështje do ta adresojmë në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar lidhur me ndalimin e ekipes së Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin…

Kurti nuk e komenton takimin e nesërm në Bruksel për çështjen e targave

Të enjten në Bruksel do të takohen grupet teknike të Kosovës dhe Serbisë për të diskutuar lidhur me çështjen e…

Sveçla në Jarinje e Bërnjakë, MPB: Zbatimi i marrëveshjes ka filluar pa asnjë problem

Të hënën ka filluar zbatimi i pikës së dytë të marrëveshjes për targat e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe…

Situatë e qetë në veri gjatë zbatimit të marrëveshjes për targat

Situata në pikat kufitare Jarinje dhe Bërnjak të cilat lidhin Kosovën me Serbinë, është e qetë dhe procesi i reciprocitetit…

Shala: Jeni marrë vesh në Bruksel me Serbinë për çështjet tona

Nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala, ka deklaruar se qeveria është marrë vesh në Bruksel me Serbinë për çështjet e shtetit…

Vendosja e etiketave ngjitëse, qytetarët serbë mirëpresin implementimin e marrëveshjes

Ka nisur sot zbatimi i pikës së dytë të marrëveshjes së Brukselit, sipas së cilës, si Kosova ashtu edhe Serbia…