​PDK dhe AAK kritikojnë paraqitjen të kryeministrit Kurti në Bruksel

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë kritikuar paraqitjen e kryeministrit Albin Kurti në Bruksel. Dy…

​Kurti në Bruksel kërkon sërish liberalizimin e vizave

Kryeministri Albin Kurti, sërish ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Pas takimit të katërt të Këshillit të…

Dialogu në udhëkryq, Kurti dhe Borrell përplasen për Asociacionin

Takimi i radhës të dialogut Kosovë-Serbi është vendosur në udhëkryq. Megjithëse, kryeministri Albin Kurti paralajmëroi një takim javën e ardhshme,…

​Kurti nga Brukseli: Kosova vazhdon të mbetet e angazhuar për dialogun me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Kosova vazhdon të mbetet e angazhuar për dialogun me Serbinë. Ai tha se i…

Borrell kërkon sërish zbatimin e tërësishëm të të gjitha marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Josep Borrell, ka kërkuar sërish zbatimin e të gjitha marrëveshjeve…

Kurti takohet më Borrellin dhe Lajçakun, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të…

​Ambasadori Rohde: Për të arritur marrëveshje duhet të uleni në tryezën e bisedimeve

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde komentoi deklaratat e kryeministrit Kurti se mund të ketë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë…

​Kurti: S’ka datë të takimit me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë këtë të premte se nuk ka ndonjë datë të caktuar të takimit me…

​Kurti për ndalimin e boksierëve që të hynë në Serbi: Këtë çështje do ta adresojmë në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar lidhur me ndalimin e ekipes së Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin…

Kurti nuk e komenton takimin e nesërm në Bruksel për çështjen e targave

Të enjten në Bruksel do të takohen grupet teknike të Kosovës dhe Serbisë për të diskutuar lidhur me çështjen e…